Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody

Statystyki

  • Odwiedziny: 540690
  • Do końca roku: 70 dni
  • Do wakacji: 242 dni

PROJEKT WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Artykuły

PROJEKT WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE - nowa fotorelacja

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

FOTORELACJE Z PROJEKTU WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

CZYTELNICZE INSPIRACJE

2018-10-05
Powiększ zdjęcie

PRZEDSTAWIAMY FOTORELACJĘ Z GAZETEK PRZYGOTOWANYCH POD HASŁEM "CZYTELNICZE INSPIRACJE" 

Czytaj więcej o: CZYTELNICZE INSPIRACJE

Relacje z działań projektu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do kolejnej galerii zdjęć dokumentujących realizowany projekt wychowawczo edukacyjny "Wychowanie przez czytanie" Tym razem zaproszona została mama ucznia z oddziału przedszkolnego, Gniewka,  która przeczytała dzieciom "Przygody i wędrówki Misia Uszatka" oraz "Sceny z życia smoków".

Akcję starsi czytają młodszym wspomogła również pani Małgorzata Wodyk czytając fragmenty współczesnej literartury dziecięcej swoim uczniom.

Czytaj więcej o: Relacje z działań projektu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

TRWA PROJEKT ŁĄCZĄCY POKOLENIA - WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

2018-09-23
Powiększ zdjęcie

  

Relacja z działań podjętych w ramach projektu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE dofinasowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Po raz kolejny dobra współpraca Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy ze Stowarzyszeniem Pomoc Dziecku przyniosła korzyści. Projekt pod nazwa "Wychowanie przez czytanie" otrzymał dotację  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 5 tys zł. Zgodnie z założeniami projektu, podejmowane są rózne działania.

Głównym założeniem projektu jest popularyzowanie czytelnictwa na terenie naszej gminy, integrowanie społeczności szkolnej z lokalną oraz utrwalanie tozsamości kulturowej i narodowej. W ramach realizacji projektu przewidujemy szereg działań: poznawanie współczesnych autorów bajek i i wierszy dla dzieci, wspólne czytanie książek przez dzieci i wolontariuszy. Projekt zakłada powstanie Klubu Czytelnika. Cieszy nas fakt zakupu nowości książkowych, które wzbudzają zainteresowanie i chęć czytania przez dzieci.

Czytaj więcej o: TRWA PROJEKT ŁĄCZĄCY POKOLENIA - WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Relacja z działań projektu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

2018-09-23
Powiększ zdjęcie

 

Relacja z działań podjętych w ramach projektu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE dofinasowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W kolejnej części projektu "Wychowanie przez czytanie" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na zajęcia z cyklu "Starsi czytają młodszym, czyli łączymy pokolenia", została zaproszona pani Janina Wach, nasza emerytowana nauczycielka, która przeczytała dzieciom współczesną książkę edukacyjną o Fenku i trujących roślinach. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszego projektu 

Czytaj więcej o: Relacja z działań projektu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE