Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-02-19

Imieniny: Bettiny, Konrada

Statystyki

  • Odwiedziny: 321676
  • Do końca roku: 315 dni
  • Do wakacji: 123 dni
Jesteś tutaj: Start / WYCIECZKI

WYCIECZKI

Artykuły

W stolicy Dolnego Śląska

2017-10-11
Powiększ zdjęcie

Klasy starsze wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Będąc Dolnoślązakiem nie można nie poznać tego pięknego, nowoczesnego i pełnego zajmującej historii miasta.

Głównym celem wycieczki były wizyty w dwóch znanych atrakcjach stolicy Dolnego Śląska, Panoramie Racławickiej oraz Hydropolis. Z obu miejsc uczniowie wynieśli sporą dawkę wiedzy historycznej oraz przyrodniczej.  Spacerując ulicami Wrocławia na dlużej zatrzymaliśmy się w rynku,  przy miejskim ratuszu, którego historię opowiedziała nam nasza sympatyczna pani przewodnik.

Czytaj więcej o: W stolicy Dolnego Śląska

Jesienny las powitał nas

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

Jesiennej edukacji na łonie natury ciąg dalszy, czyli o tym, jak klasa trzecia "b" podglądała przyrodę Mrugnięcie

Kasa III b korzystając z pięknej, jesiennej pogody wybrała się do lasu. Dzieci, podzielone na grupy, miały wiele zadań do wykonania: rozpoznawały rośliny, mierzyły obwody drzew i obliczały ich przybliżony wiek. Obserwowały pod lupą ciekawe okazy, zauważały piękno pajęczyn i  mchu. Z okazów przyrodniczych układały symetryczne obrazy. Pokonywały różnorodne przeszkody. Z pomocą wychowawczyni rozpoznawały i zbierały grzyby jadalne. Na zdjęciach obejrzycie niektóre okazy. Dzieciom taka nauka bardzo się podobała.

Czytaj więcej o: Jesienny las powitał nas

Wycieczka IV b do pałacu w Muchowie

2017-09-30
Powiększ zdjęcie

 W dniach 27 i 28 września uczniowie klasy IV b wybrali się na wycieczkę w okolice Jawora, do malutkiej miejscowości Muchów, w której mieści się Centrum Edukacji Ekologicznej i Wulkanizmu. Jedną z atrakcji wycieczki była Czartowska Skała, pochodzenia wulkanicznego, na którą dzielnie się wdrapali. Nie zabrakło również zajęć z kompasem, zajęć plastycznych i oczywiście mnóstwa zabaw Śmiech Połączenie integracji uczniów z edukacją przyrodniczą w pięknym otoczeniu przyrody i zabytku było świetnym pomysłem, wszyscy wrócili zadowoleni. 

Czytaj więcej o: Wycieczka IV b do pałacu w Muchowie

Jesienna edukacja na łonie natury

2017-09-30
Powiększ zdjęcie

Klasa V w czasie wycieczki do pobliskiego parku i lasu obserwowała, jak okolice naszej szkoły przybierają jesienne barwy. Swoje obserwacje piątoklasiści wykorzystają do tworzenia opisów i jesiennych wierszy, a również w czasie zajęć z przyrody.
Jak pięknie może być jesienią przekonamy się wszyscy w czasie słonecznych, choć lekko przymglonych jesiennych spacerów.

 

Na naszej facebookowej stronie: Album zdjęć

 
 
Czytaj więcej o: Jesienna edukacja na łonie natury

Wycieczka do jednostki straży pożarnej.

2017-09-19
Powiększ zdjęcie

Pierwsza tegoroczna wycieczka szkolna odbyła się w dniu 12.09.2017, kiedy to uczniowie klasy IIIa i V pojechali odwiedzić wałbrzyskich strażaków.

W ramach programu „Bezpieczna +” w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Wałbrzychu powstała sala edukacyjna „OGNIK”, którą strażacy udostępniają dzieciom w celach edukacyjnych.

Wycieczka klasy III a i V, była nie tylko rozrywką, ale sporo uczniów nauczyła.

Czytaj więcej o: Wycieczka do jednostki straży pożarnej.

Wycieczka do Minieurolandu

2017-06-05
Powiększ zdjęcie

Dnia 2 czerwca grupa zerówki oraz klasy drugie odwiedziły Park Miniatur, czyli Minieuroland koło Kłodzka. Na miejscu podziwialiśmy pięknie ukwiecony i zagospodarowany park, pełen znanych zabytków, ale  w mniejszej skali.

Zobaczylismy wiele miniatur zabytków znanych z okolic Dolnego Śląska m.in Zamek Książ, Bazylikę w Wambierzycach, wrocławskie mosty, kłodzką Starówkę oraz twierdzę, a nawet Złoty Pociag. Podziwialismy światowe zabytki w "mniejszym " formacie, m.in. :  Big Ben, Pałac Wersal, wieżę Eiffla, krzywą wieżę w Pizie,Statuę Wolności.Kolejną atrakcją tej wycieczki była gra dydaktyczna dla wszystkich dzieci: ''Poszukiwanie Zabytków". Na zakończenie naszej wyprawy czekała nas niespodzianka:  duży plac zabaw z mnóstwem atrakcji. 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Minieurolandu