Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2018-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny

Statystyki

  • Odwiedziny: 347982
  • Do końca roku: 249 dni
  • Do wakacji: 57 dni
Jesteś tutaj: Start / WYCIECZKI

WYCIECZKI

Artykuły

DZIEŃ ZIEMI NA SZLAKU

2018-04-25
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne odchody Międzynarodowego Dnia Ziemi klasy starsze: IV A, VI I VII spędziły zdobywając górskie szlaki w okolicach Głuszycy i Jedliny Zdrój. Naszym celem był szczyt Jałowiec  z platformą widokową roztaczającą wspaniałe widoki na wszystkie cztery strony świata. Po dość męczącej wędrówce, na szczycie Jałowca był odpoczynek, ognisko z kiełbaskami i pogadanka na temat skutków zaśmiecania szlaków turystycznych oraz zagrożeń wynikających z  nadużywania opakowań plastikowych.

Wracając z wycieczki udało nam się dotrzeć do domów tuż przed burzą z gradem! I to się nazywa mieć szczęście ! Śmiech

Czytaj więcej o: DZIEŃ ZIEMI NA SZLAKU

Wycieczka do ExploraParku

2018-03-16
Powiększ zdjęcie

W dniu 09.03.2018 r. klasa V wraz z opiekunami pojechała do wałbrzyskiego ExploraParku, gdzie brała udział w niecodziennej lekcji matematyki dotyczącej odbić lustrzanych. Dzieci dowiedziały się m.in. - jak płaskie lustro może być wykorzystane do gry logicznej w odkrywanie wzorów umieszczonych na kartach, - jak od kąta między lustrami zależy wielokrotność odbicia, - jaki efekt uzyskamy patrząc na lustro „Frankensteina”, - jak działa peryskop, a jak kalejdoskop, - jak ustawić lustra, by odszukać kota ukrytego w labiryncie. Zapoznały się także z zasadą działania lustra wklęsłego i wypukłego. Ponadto skorzystały z zaproponowanych na wystawie eksponatów, aby w atmosferze nauki i zabawy doskonale spędzić czas.

Czytaj więcej o: Wycieczka do ExploraParku

W stolicy Dolnego Śląska

2017-10-11
Powiększ zdjęcie

Klasy starsze wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Będąc Dolnoślązakiem nie można nie poznać tego pięknego, nowoczesnego i pełnego zajmującej historii miasta.

Głównym celem wycieczki były wizyty w dwóch znanych atrakcjach stolicy Dolnego Śląska, Panoramie Racławickiej oraz Hydropolis. Z obu miejsc uczniowie wynieśli sporą dawkę wiedzy historycznej oraz przyrodniczej.  Spacerując ulicami Wrocławia na dlużej zatrzymaliśmy się w rynku,  przy miejskim ratuszu, którego historię opowiedziała nam nasza sympatyczna pani przewodnik.

Czytaj więcej o: W stolicy Dolnego Śląska

Jesienny las powitał nas

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

Jesiennej edukacji na łonie natury ciąg dalszy, czyli o tym, jak klasa trzecia "b" podglądała przyrodę Mrugnięcie

Kasa III b korzystając z pięknej, jesiennej pogody wybrała się do lasu. Dzieci, podzielone na grupy, miały wiele zadań do wykonania: rozpoznawały rośliny, mierzyły obwody drzew i obliczały ich przybliżony wiek. Obserwowały pod lupą ciekawe okazy, zauważały piękno pajęczyn i  mchu. Z okazów przyrodniczych układały symetryczne obrazy. Pokonywały różnorodne przeszkody. Z pomocą wychowawczyni rozpoznawały i zbierały grzyby jadalne. Na zdjęciach obejrzycie niektóre okazy. Dzieciom taka nauka bardzo się podobała.

Czytaj więcej o: Jesienny las powitał nas

Wycieczka IV b do pałacu w Muchowie

2017-09-30
Powiększ zdjęcie

 W dniach 27 i 28 września uczniowie klasy IV b wybrali się na wycieczkę w okolice Jawora, do malutkiej miejscowości Muchów, w której mieści się Centrum Edukacji Ekologicznej i Wulkanizmu. Jedną z atrakcji wycieczki była Czartowska Skała, pochodzenia wulkanicznego, na którą dzielnie się wdrapali. Nie zabrakło również zajęć z kompasem, zajęć plastycznych i oczywiście mnóstwa zabaw Śmiech Połączenie integracji uczniów z edukacją przyrodniczą w pięknym otoczeniu przyrody i zabytku było świetnym pomysłem, wszyscy wrócili zadowoleni. 

Czytaj więcej o: Wycieczka IV b do pałacu w Muchowie

Jesienna edukacja na łonie natury

2017-09-30
Powiększ zdjęcie

Klasa V w czasie wycieczki do pobliskiego parku i lasu obserwowała, jak okolice naszej szkoły przybierają jesienne barwy. Swoje obserwacje piątoklasiści wykorzystają do tworzenia opisów i jesiennych wierszy, a również w czasie zajęć z przyrody.
Jak pięknie może być jesienią przekonamy się wszyscy w czasie słonecznych, choć lekko przymglonych jesiennych spacerów.

 

Na naszej facebookowej stronie: Album zdjęć

 
 
Czytaj więcej o: Jesienna edukacja na łonie natury