Artykuły

LIGA MISTRZÓW ORTOGRAFII

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Już po raz siedemnasty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Liga Mistrzów Ortografii”. Do konkursu przystąpili uczniowie z szkół podstawowych z goszczących nas Jugowic, Głuszycy, Jedliny Zdrój, Walimia. Uczestnicy pisali dyktanda pełne „pułapek” ortograficznych, uzupełniali luki, podpisywali ilustracje - wszystkie zadania podzielono na pięć kategorii wiekowych- klasy I-V.

Nasi laureaci Pięknego Czytania

2018-04-13

12 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania, który zorganizowany został przez Centrum Kultury Miejską Bibliotrekę Publiczną w Głuszycy. Konkurs został podzielony na dwi kategorie: klasy I-II oraz klasy III-IV. W pierwszej kategorii uczennica naszej szkoły- klasy II- Marcelina Popik zajęła pierwsze miejsce. Również pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IV a- Aleksandra Harasimowicz w kategorii klas III-IV. Wyróżniona została również uczennica klasy III a- Dominika Grzesiak.

W konkursie wzięli również udział: Maja Borys, Izabela Cymborska, Lena Szermer oraz Wiktoria Wójtowicz. Laureatom i uczestnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

SUKCESY SPORTOWE DZIEWCZĄT Z KLAS IV - VI

2018-03-08

Zakończyły się dwa międzyszkolne etapy Zawodów Piłki Ręcznej. Na naszej hali sportowej odbyły się oba etapy konkursowe, najpierw, w dniu 15 II - etap miejsko - gminny, w którym nasze zawodniczki wygrały natomiast chłopcy zajęli czwarte miejsce. Następnie w dniu 28 II odbyły się zawody powiatowe. Dziewczęta z klas IV - VI zajęły w obu etapach pierwsze miejsce. Gratulujemy wybornych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURSOWA WIOSNA

2018-03-28

W naszej szkole rozpoczął się cykl wiosennych konkursów przedmiotowych. Odbyły się dwa konkursy dla wszystkich chętnych uczniów z klas starszych: Konkurs języka angielskiego "OLIMPUS" oraz konkurs matematyczny "KANGUR" Poniżej mała fotorelacja z obu konkursów.

Gminny etap "Pegazika" za nami

2018-02-28

Gratulujemy naszym uczniom - laureatom etapu gminnego konkursu recytatorskiego "PEGAZIK 2018" :
Szymon Kwiatkowski, uczeń klasy VII zajął I miejsce w kategorii uczniów starszych- klasy VII i gimnazjum.
Anna Skowron, uczennica klasy V zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas IV - VI.
Aleksandra Harasimowicz z klasy IV a zajęła III miejsce w kategorii klas IV - VI. Na szczeblu gminnym z naszej szkoły startowała również uczennica klasy IV a Amelia Molska, która w etapie szkolnym zajęła 3 miejsce. Gratulujemy! Śmiech
Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesówUśmiech

Konkurs Recytatorski dla klas 0 - 4

2017-12-12

W dniu 5 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, na którym dzieci zaprezentowały znana i lubianą poezję Jana Brzechwy.

Organizatorkami konkursu były panie Czesława Wisińska i Jolanta Smarz.

W konkurskie wzięła udział liczna grupa dzieci z klas 0 - 4, występowało aż 30 recytatorów. Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzców wśród pięknie przygotowanych uczniów. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Aleksandra Harasimowicz z kl IVa

II miejsce: Milena Rudzka z kl II

III miejsce: Malwina Tomulik z kl IV a

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Antonina Sikorska z kl 0, Magda Jelewska z kl II, Lena Szermer z kl IIIb oraz Peweł Repeta z kl IIIb

Gratulujemy wszystkim odważnym uczestnikom konkursu, podziękowaia dla organizatorówŚmiech