Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-02-19

Imieniny: Bettiny, Konrada

Statystyki

  • Odwiedziny: 321673
  • Do końca roku: 315 dni
  • Do wakacji: 123 dni
Jesteś tutaj: Start / KONKURSY

KONKURSY

Artykuły

Konkurs Recytatorski dla klas 0 - 4

2017-12-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 5 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, na którym dzieci zaprezentowały znana i lubianą poezję Jana Brzechwy.

Organizatorkami konkursu były panie Czesława Wisińska i Jolanta Smarz.

W konkurskie wzięła udział liczna grupa dzieci z klas 0 - 4, występowało aż 30 recytatorów. Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzców wśród pięknie przygotowanych uczniów. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Aleksandra Harasimowicz z kl IVa

II miejsce: Milena Rudzka z kl II

III miejsce: Malwina Tomulik z kl IV a

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Antonina Sikorska z kl 0, Magda Jelewska z kl II, Lena Szermer z kl IIIb oraz Peweł Repeta z kl IIIb

Gratulujemy wszystkim odważnym uczestnikom konkursu, podziękowaia dla organizatorówŚmiech

Czytaj więcej o: Konkurs Recytatorski dla klas 0 - 4

Sukcesy w Konkursie Poezji Religijno - Patriotycznej

2017-06-13
Powiększ zdjęcie

W piątek 9 czerwca w Centrum Kultury w Głuszycy, odbył się już VII Konkurs Poezji Religijno - Patriotycznej im. Oli Wróblewskiej, którego organizatorami są Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Parafia Chrystusa Króla w Głuszycy. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Burmistrz Głuszycy – Roman Głód.

Dzieci i młodzież deklamowała utwory takich twórców jak: Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert, Janina Snopek – Stefaniak, Antoni Słonimski i wielu innych znanych i cenionych artystów. Zmagania oceniało troje członków jury: Pan Stanisław Michalik, Pani Małgorzata Lisiewicz, Pani Bożena Waliszewska.

Nasi uczniowie z klasy czwartej: Marta Pąklak oraz Jacek Sakowicz umilili przebieg konkursu swoją grą na pianinie.

Miło jest nam poinformować, że w obu kategoriach: klasy I- III oraz klasy IV - VI , nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca.Śmiech

 

fot. użyczone: CKMBP Głuszyca

Czytaj więcej o: Sukcesy w Konkursie Poezji Religijno - Patriotycznej

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY - SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

2017-11-25
Powiększ zdjęcie

W dniu 17 listopada w Szkole Podstawowej im Janusza Korczaka w Jedlinie Zdrój, odbył się Powiatowy Turniej w Szachach. Nasi uczniowie pod opieką Joanny Grabki uczestniczyli w konkursie w kategorii Igrzyska Dzieci. Powrócili z sukcesem, zdobywając II miejsce. Szkołe reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Nikola Cieślak, Dominik Aleksandrowicz, Oskar Kwiecień i Karol Baczyński. Gratulujemy świetnych wyników.

Czytaj więcej o: POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY - SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

ŁAMIGŁÓWKA 2017

2017-05-09
Powiększ zdjęcie

Szkoła Podstawowa nr 2 w dniu 4 maja b.r. z wielką radością powitała przedstawicieli 6 szkół z naszego powiatu na konkursie matematycznym.

Coroczny, międzygminny  konkurs matematyczny "ŁAMIGŁÓWKA" jest od wielu lat tradycją "dwójki". Biorą w nim udział uzdolnieni matematycznie uczniowie klas szóstych. W tym roku głównymi organizatorkami konkursu były panie Ewa Piątek i Katarzyna Wójcik. W obsługę konkursu aktywnie zaangażowali się uczniowie klasy szóstej. Po raz kolejny sponsorem nagród i honorowym patronem konkursu był Burmistrz Miasta Głuszyca, Roman Głód.

 

Czytaj więcej o: ŁAMIGŁÓWKA 2017

Konkurs przyrodniczy EKOFAN

2016-03-22
Powiększ zdjęcie

 W roku szkolnym 2016/17 nasz coroczny, międzyszkolny konkurs przyrodniczy EKOFAN obchodzi XVI rocznicę powstania. Od początku jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest nauczyciel przyrody Katarzyna Wójcik. Przez wszystkie lata, do dziś, konkurs cieszy się zainteresowaniem ze strony  wielu zapraszanych szkół. W tym roku pomocą w organizacji konkursu służyła nauczycielka matematyki Ewa Piątek.

Każdego roku oprócz części naukowej organizujemy słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, który służy integracji uczniów i uprzyjemnieniu im pobytu w naszej szkole. Opiekunowie mają  okazję na wymianę doświadczeń. Można śmiało powiedzieć, że konkurs przyrodniczy "Ekofan" wypracował swoją tradycję i wierne grono uczestników.

 

 

Czytaj więcej o: Konkurs przyrodniczy EKOFAN

Powiatowy turniej wiedzy przyrodniczej i zdrowotnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy

2017-05-04
Powiększ zdjęcie

28 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy odbył się  II Powiatowy Turniej Wiedzy Przyrodniczej, Ekologicznej i Zdrowotnej pod hasłem „Smak zdrowia znam i o siebie dbam”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Głuszycy Roman Głód. W turnieju wzięli udział reprezentancji z klas II i III naszej szkoły.

 

Czytaj więcej o: Powiatowy turniej wiedzy przyrodniczej i zdrowotnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy