Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2018-09-21

Imieniny: Darii, Mateusza

Statystyki

  • Odwiedziny: 522571
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 273 dni
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Umiem pływać

2018-09-20
Powiększ zdjęcie

Od 17 września 2018r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy będą brać w Programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Z naszej szkoły w programie uczestniczy 34 uczniów z klas młodszych.
Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.
Zajęcia dla 90 uczniów odbywać się będą w 6 grupach w poniedziałki, środy i czwartki od godziny 1600 do 1730 na krytej pływalni Delfinek w Głuszycy. Pod opieką nauczycieli i instruktorów pływania przez 10 tygodni dzieci będą uczestniczyły w zajęciach nauki pływania. 

Czytaj więcej o: Umiem pływać

Narodowe Czytanie Przedwiośnia

2018-09-09
Powiększ zdjęcie

W dniu 8 września w sali głuszyckiego Centrum Kultury odbyło się VII Narodowe Czytanie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie "Zemsty" Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego . Rokrocznie w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w prowincjonalnych bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury czytane są fragmenty dzieł wielkich pisarzy polskich.

W tym roku podczas spotkań w ramach akcji czytano dzieło Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

 

W związku z tym, że we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomoc Dziecku realizujemy projekt pt.dofinan ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a jednym z celów tego projektu był udział społeczności lokalnej, w tym dzieci w Narodowym Czytaniu, dlatego chętnie włączyliśmy się w tę akcję. Dziękujemy uczniom za udział w przedsięwzięciu i piękną interpretację fragmentu dzieła Stefana Żeromskiego.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie Przedwiośnia

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

2018-09-06
Powiększ zdjęcie

Minęły wakacje, w poniedziałek 3 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

W uroczystości z okazji rozpoczęcia nauki  oprócz naszych drogich uczniów, licznie zgromadzonych rodziców i opiekunów uczestniczył burmistrz Głuszycy Roman Głód  oraz przedstawiciele władz samorządowych Głuszycy. Po części oficjalnej, nasi uczniowie udali się razem z wychowawcami do swych klas na krótkie spotkania informacyjne. Od jutra czekają nas już normalne, mniej uroczyste dni nauki i zabawy.

Życzymy wszystkim uczniom oraz pedagogom bardzo dobrego roku szkolnego, wspaniałych, rozwijających projektów i zajęć, bezpiecznej i przyjaznej atmosfery w naszej placówce, wielu powodów do radości oraz satysfakcji z nauki i pracy.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2018-06-23
Powiększ zdjęcie

...Kart w kalendarzu było nie mało.
Codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie, ot przeleciało,
rok szkolny minął jak z bicza trzasł..."

Dzień 22 czerwca 2018 był szczególnie urooczystym i radosnym świętem, na który z utęsknieniem czekali uczniowie. Rozpoczęły się wakacje, czas odpoczynku i beztroski Śmiech Do zobaczenia we wrześniu! 

 

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

FESTYN "LATO Z DWÓJKĄ"

2018-06-17
Powiększ zdjęcie

Turniej szachowy, zabawa z animatorami " Patrykiem i Klarą",  występ zespołu tańca i muzyki romskiej „Górska Roma”, loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji towarzyszyły festynowi „Lato z Dwójką”, który odbył się w miniony piątek 15 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 2  w Głuszycy.

„Lato z Dwójką” to nie tylko wieloletni rodzinny festyn organizowany przez S.P. 2 w Głuszycy, to również zwycięski projekt, wybrany przez głuszyczan w głosowaniu w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017 w Gminie Głuszyca.

Przybyłych na festyn przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy Aneta Musik.

W ten sam dzień do południa odbył się w naszej szkole turniej dla naszych zdolnych dzieci pod nazwą "Młode Talenty",  na którym honorowy gość, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski wręczył na ręce pani dyrektor wygraną z  tegorocznego budżetu partycypacyjnego za rok 2018 - "Poczekalnia multimedialna Infoludek". Całość kwoty została przeznaczona na zakup komputerów, książek i ławek.  Pan wicestarosta pogratulował pani dyrektor i całej "załodze dwójki" wygranej w tegorocznym projekcie, a my z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Przypominamy, że wartość projektu w Głuszycy wynosiła 23 190 zł.

Składamy moc podziękować dla wykonawców, którzy uatrakcyjnili nasz rodzinny festyn, wszystkich którzy zaangażowali się w pomoc i organizację imprezy. Szczególne podziękowania dla Centrum Kultury w Głuszycy za wypożyczenie sprzętu oraz wejściówki na basen, które uatrakcyjniły loterię fantową. Moc podziękowań dla naszego sponsora:  zakładu "John Cotton Europe" z Głuszycy.

 

Czytaj więcej o: FESTYN "LATO Z DWÓJKĄ"

MŁODE TALENTY 2018

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

W dniu 15 czerwca na placu naszej szkoły odbył się przegląd "Młode talenty 2018" , w którym wzięli udział chętni uczniowie wszystkich klas z zerówką włącznie. Dzieci śpiewały, tańczyły, grały na instrumentach oraz prezentowały swe prace plastyczne. Dziękujemy naszym członkom jury oraz prowadzącym imprezę Szymonowi i Pawłowi z klasy VII. Byliście profesjonalni!!! Uśmiech

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu, zarówno talentów, jak i odwagi przy publicznym występie. Byliście wspaniali!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z IMPREZY COROCZNIE ORGANIZOWANEJ W NASZEJ SZKOLE PRZEZ PEDAGOGA SZKOLNEGO KAMILĘ WODYK Śmiech

Czytaj więcej o: MŁODE TALENTY 2018

Pliki do pobrania