Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2018-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny

Statystyki

  • Odwiedziny: 347957
  • Do końca roku: 249 dni
  • Do wakacji: 57 dni
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Projekt "BAKCYL"

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Jak zarazić młodzież bakcylem oszczędzania? Jak dysponować swoimi oszczędnościami? Jak je gromadzić?

Na powyższe i szereg innych pytań odpowiadała naszym siódmoklasistom pani Agata Bartosiewicz, dyrektor głuszyckiego oddziału BZWBK.

Projekt  BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

W ramach projektu "Bakcyl" przeprowadzone zostały trzy lekcje: „Twoje pieniądze”, „ Od oszczędzania do inwestowania” i „Zasady bezpiecznego pożyczania”. Uczniowie nabywali nowych wiadomości i umiejętności związanych z bankowością, oszczędzaniem i  zarządzaniem swoimi pieniędzmi. Wśród szeregu zagadnień poruszane były tak ważne zasady bezpieczeństwa i ochrony swoich danych osobowych. Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia przyniosą naszej młodzieży wymierne korzyści.

 

 

Czytaj więcej o: Projekt "BAKCYL"

WIOSENNA WIERSZOLANDIA

2018-04-14
Powiększ zdjęcie

Dzień 11 kwietnia był w naszej szkole małym świętem poezji, imprezę pod nazwą "Wiesenna Wierszolandia" uświetniło swoim przybyciem troje niezwykłych ludzi - honorowych obywateli naszego miasta Głuszyca.

Poetycki obraz Głuszycy,  jej najpiękniejsze miejsca, lata minione, zostały w piękny sposób zaprezentowane  podczas spotkania autorskiego z twórcami pochodzącymi z naszej miejscowości, panią Romaną Więczaszek i panem Markiem Juszczakiem. Spotkanie poprowadził pan Stanisław Michalik, regionalista i przyjaciel poetów.

Czytaj więcej o: WIOSENNA WIERSZOLANDIA

Uroczystość upamiętniająca papieża Polaka

2018-04-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 9 kwietnia ucznowie z klas starszych pod opieką Edwarda Piwońskiego przygotowali  krótkie przedstawienie wraz z multimedialną oprawą, upamiętniające XIII  rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję przypomnieć sobie postać papieża Polaka, jego życie i przesłania, które kierował do młodych ludzi. Śpiewem, wierszem i biograficznymi wspomnieniami uczciliśmy pamięć o wybitnym świętym - Janie Pawle II.

Czytaj więcej o: Uroczystość upamiętniająca papieża Polaka

Nasz projekt zwyciężył

2018-03-21
Powiększ zdjęcie

Z ogromną radością informujemy, że nasz projekt zatytułowany Poczekalnia multimedialna Infoludekzwyciężył w tegorocznym konkursie Starostwa Powiatowego Wałbrzych w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego.

 

Czytaj więcej o: Nasz projekt zwyciężył

Drzwi otwarte

2018-03-13
Powiększ zdjęcie
Drzwi otwarte - impreza dla naszych nowych uczniów i ich rodziców.
W poniedziałek 12 marca gościliśmy przyszłych uczniów naszej szkoły wraz opiekunami. Mieli oni możliwość zapoznać się z naszą placówką, jej strategią edukacyjno - wychowawczą i kadrą uczącą w dwójce. Dzieci obejrzały krótki występ naszej grupy muzycznej, a potem wesoło bawiły się na hali sportowej i w pracowni razem ze starszymi uczniami i nauczycielami.
Czytaj więcej o: Drzwi otwarte

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

2018-03-08
Powiększ zdjęcie

Nasza najmłodsza grupa dzieci, czyli "zerówka"  w nowej odsłonie pełnoprawnych, bo po uroczystym pasowaniu przedszkolaków. Zapraszamy do małej galerii zdjęć z uroczystości Śmiech

 

Czytaj więcej o: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pliki do pobrania