Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2018-07-17

Imieniny: Aleksego, Bogdana

Statystyki

  • Odwiedziny: 419809
  • Do końca roku: 167 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2018-06-23
Powiększ zdjęcie

...Kart w kalendarzu było nie mało.
Codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie, ot przeleciało,
rok szkolny minął jak z bicza trzasł..."

Dzień 22 czerwca 2018 był szczególnie urooczystym i radosnym świętem, na który z utęsknieniem czekali uczniowie. Rozpoczęły się wakacje, czas odpoczynku i beztroski Śmiech Do zobaczenia we wrześniu! 

 

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

FESTYN "LATO Z DWÓJKĄ"

2018-06-17
Powiększ zdjęcie

Turniej szachowy, zabawa z animatorami " Patrykiem i Klarą",  występ zespołu tańca i muzyki romskiej „Górska Roma”, loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji towarzyszyły festynowi „Lato z Dwójką”, który odbył się w miniony piątek 15 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 2  w Głuszycy.

„Lato z Dwójką” to nie tylko wieloletni rodzinny festyn organizowany przez S.P. 2 w Głuszycy, to również zwycięski projekt, wybrany przez głuszyczan w głosowaniu w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017 w Gminie Głuszyca.

Przybyłych na festyn przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy Aneta Musik.

W ten sam dzień do południa odbył się w naszej szkole turniej dla naszych zdolnych dzieci pod nazwą "Młode Talenty",  na którym honorowy gość, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski wręczył na ręce pani dyrektor wygraną z  tegorocznego budżetu partycypacyjnego za rok 2018 - "Poczekalnia multimedialna Infoludek". Całość kwoty została przeznaczona na zakup komputerów, książek i ławek.  Pan wicestarosta pogratulował pani dyrektor i całej "załodze dwójki" wygranej w tegorocznym projekcie, a my z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Przypominamy, że wartość projektu w Głuszycy wynosiła 23 190 zł.

Składamy moc podziękować dla wykonawców, którzy uatrakcyjnili nasz rodzinny festyn, wszystkich którzy zaangażowali się w pomoc i organizację imprezy. Szczególne podziękowania dla Centrum Kultury w Głuszycy za wypożyczenie sprzętu oraz wejściówki na basen, które uatrakcyjniły loterię fantową. Moc podziękowań dla naszego sponsora:  zakładu "John Cotton Europe" z Głuszycy.

 

Czytaj więcej o: FESTYN "LATO Z DWÓJKĄ"

MŁODE TALENTY 2018

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

W dniu 15 czerwca na placu naszej szkoły odbył się przegląd "Młode talenty 2018" , w którym wzięli udział chętni uczniowie wszystkich klas z zerówką włącznie. Dzieci śpiewały, tańczyły, grały na instrumentach oraz prezentowały swe prace plastyczne. Dziękujemy naszym członkom jury oraz prowadzącym imprezę Szymonowi i Pawłowi z klasy VII. Byliście profesjonalni!!! Uśmiech

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu, zarówno talentów, jak i odwagi przy publicznym występie. Byliście wspaniali!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z IMPREZY COROCZNIE ORGANIZOWANEJ W NASZEJ SZKOLE PRZEZ PEDAGOGA SZKOLNEGO KAMILĘ WODYK Śmiech

Czytaj więcej o: MŁODE TALENTY 2018

UMIEMY RATOWAĆ

2018-06-15
Powiększ zdjęcie
UMIEMY RATOWAĆ - Takie przekonanie mają dzieci uczestniczące dziś w dwugodzinnej nauce ratowania. Wprawdzie uczą się udzielać pierwszej pomocy w ciągu roku szkolnego, ale dzisiejsze zajęcia były wyjątkowe:) Ćwiczenia w układaniu w pozycji bocznej ustalonej i resuscytacji przeprowadził pan Wojtek Pasek, który jest ratownikiem medycznym. Przekazał też dzieciom praktyczne wskazówki odnośnie wzywania karetki pogotowia. Dzieci z klasy III b po trzyletniej nauce udzielania pierwszej pomocy otrzymały certyfikaty "Małych ratowników". 
Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi za przeprowadzone zajęcia:) Na pewno nauka "nie pójdzie w las"
Czytaj więcej o: UMIEMY RATOWAĆ

Minister Edukacji w liście do rodziców i opiekunów siódmoklasistów

2018-05-28

Przedstawiamy list z dnia 18 maja 2018 roku, który Minister Edukacji Anna Zalewska skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII i II gimnazjum.

Treść umieszczona na stronie Ministerstwa Edukacji

 

Poniżej, (po otwarciu czytaj dalej) do pobrania jako załącznik umieszczamy treść listu pani Minister Anny Zalewskiej w pliku pdf.

 

Czytaj więcej o: Minister Edukacji w liście do rodziców i opiekunów siódmoklasistów

Projekt "BAKCYL"

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Jak zarazić młodzież bakcylem oszczędzania? Jak dysponować swoimi oszczędnościami? Jak je gromadzić?

Na powyższe i szereg innych pytań odpowiadała naszym siódmoklasistom pani Agata Bartosiewicz, dyrektor głuszyckiego oddziału BZWBK.

Projekt  BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

W ramach projektu "Bakcyl" przeprowadzone zostały trzy lekcje: „Twoje pieniądze”, „ Od oszczędzania do inwestowania” i „Zasady bezpiecznego pożyczania”. Uczniowie nabywali nowych wiadomości i umiejętności związanych z bankowością, oszczędzaniem i  zarządzaniem swoimi pieniędzmi. Wśród szeregu zagadnień poruszane były tak ważne zasady bezpieczeństwa i ochrony swoich danych osobowych. Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia przyniosą naszej młodzieży wymierne korzyści.

 

 

Czytaj więcej o: Projekt "BAKCYL"

Pliki do pobrania