Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2018-12-19

Imieniny: Beniaminy, Dariusza

Statystyki

  • Odwiedziny: 587806
  • Do końca roku: 12 dni
  • Do wakacji: 184 dni
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

PROJEKT WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE- Mamy nowe książki

2018-09-20
Powiększ zdjęcie

Projekt łączący pokolenia i rozbudzający zainteresowania czytelnictwem: "Wychowanie przez czytanie", zagościł na dobre w naszej placówce.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Nowymi książkami cieszyły się zarówno młodsze, jak i starsze dzieci w czasie zajęć pozalekcyjnych i świetlicowych.

Czytaj więcej o: PROJEKT WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE- Mamy nowe książki

PROJEKT WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

2018-09-20
Powiększ zdjęcie

W dniu 20 września w ramach klubu czytelnika odbyło się czytanie bajek dzieciom. Rozwijamy czytelnictwo od najmłodszych lat, łączy to pokolenia i uczy dzieci uważnego słuchania oraz wrażliwości na literaturę piękną. Cieszymy się że w realizację projektu włączają się rodzice i dziadkowie dzieci. Pani Anna Wróblewska czytała dzieciom zbiór wierszy Jana Brzechwy oraz Juliusza Tuwima, a następnie kilka baśni ze zbioru Najpiękniejszych Baśni Polskich.

 

Zadanie projektowe dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Czytaj więcej o: PROJEKT WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Umiem pływać

2018-09-20
Powiększ zdjęcie

Od 17 września 2018r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy będą brać w Programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Z naszej szkoły w programie uczestniczy 34 uczniów z klas młodszych.
Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.
Zajęcia dla 90 uczniów odbywać się będą w 6 grupach w poniedziałki, środy i czwartki od godziny 1600 do 1730 na krytej pływalni Delfinek w Głuszycy. Pod opieką nauczycieli i instruktorów pływania przez 10 tygodni dzieci będą uczestniczyły w zajęciach nauki pływania. 

Czytaj więcej o: Umiem pływać