Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2019-01-24

Imieniny: Felicji, Roberta

Statystyki

  • Odwiedziny: 606938
  • Do końca roku: 341 dni
  • Do wakacji: 148 dni
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

LIGA MISTRZÓW ORTOGRAFII

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Już po raz siedemnasty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Liga Mistrzów Ortografii”. Do konkursu przystąpili uczniowie z szkół podstawowych z goszczących nas Jugowic, Głuszycy, Jedliny Zdrój, Walimia. Uczestnicy pisali dyktanda pełne „pułapek” ortograficznych, uzupełniali luki, podpisywali ilustracje - wszystkie zadania podzielono na pięć kategorii wiekowych- klasy I-V.

Czytaj więcej o: LIGA MISTRZÓW ORTOGRAFII

Projekt "BAKCYL"

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Jak zarazić młodzież bakcylem oszczędzania? Jak dysponować swoimi oszczędnościami? Jak je gromadzić?

Na powyższe i szereg innych pytań odpowiadała naszym siódmoklasistom pani Agata Bartosiewicz, dyrektor głuszyckiego oddziału BZWBK.

Projekt  BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

W ramach projektu "Bakcyl" przeprowadzone zostały trzy lekcje: „Twoje pieniądze”, „ Od oszczędzania do inwestowania” i „Zasady bezpiecznego pożyczania”. Uczniowie nabywali nowych wiadomości i umiejętności związanych z bankowością, oszczędzaniem i  zarządzaniem swoimi pieniędzmi. Wśród szeregu zagadnień poruszane były tak ważne zasady bezpieczeństwa i ochrony swoich danych osobowych. Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia przyniosą naszej młodzieży wymierne korzyści.

 

 

Czytaj więcej o: Projekt "BAKCYL"