Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

• Do wakacji: -2 dni

GÓRA GROSZA - GÓRA RADOŚCI

Ogólnopolska akcja zbierania grosików przeprowadzana jest corocznie w szkołach i przedszkolach całego kraju. Uczniowie wraz z nauczycielami organizują zbiórkę drobnych monet o nominałach od 1 do 50 groszy, a uzyskane środki zostają wykorzystane na pomoc najbiedniejszym dzieciom.

Organizowana jest przez "Towarzystwo Nasz Dom", a patronat honorowy nad akcją ma Minister Edukacji Narodowej. Istotą akcji jest fakt, że dzieci zbierają pieniądze dla innych dzieci-pozostających w trudnej sytuacji życiowej. W poprzednich latach pieniądze przekazywano na rodzinne domy dziecka, zawodowe rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo wychowawcze. Już po raz trzynasty w każdej z naszych klas pojawiły się słoiki i puszki na drobne pieniądze zbierane przez uczniów. Akcja zbierania groszy potrwa do 7 grudnia.