Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Metry polskiej flagi

Głuszyckie szkoły po raz drugi uczciły tegoroczne Święto Niepodległości w niecodzienny, sposób.

Na głównej ulicy naszego miasta, w godzinach południowych zagościła niezwykle długa polska flaga!

Inicjatorami patriotycznego happeningu "najdłuższa flaga" była młodzież z Zespołu Szkół w Głuszycy. Do akcji przyłączyli się uczniowie z wszystkich głuszyckich szkół wraz z wychowawcami. Dla uczczenia nadchodzącego Święta Niepodległości wspólnie połączyliśmypapierowe  flagi przygotowane wcześniej przez uczniów. Dla szóstoklasistów z "dwójki" była to jednocześnie poruszająca, jak i wesoła chwila. Zobaczyliśmy, że w tak ważnych chwilach, jak pamięć o naszej Ojczyźnie, możemy być razem - starsi i młodsi. Młodzież Głuszycy!