Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

• Do wakacji: -2 dni

Po raz trzeci- uczymy się ratować!

Życie ludzkie jest bezcenne – to wiedzą wszyscy. Ale nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób można pomóc osobie, której życie jest zagrożone. Tego uczyli się uczniowie klas młodszych i zerówki z fachowym wsparciem ratownika medycznego, pana Wojciecha Paska.

Już po raz trzeci uczniowie, tym razem klasy „0”, II i III, uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy.Koordynatorem i pomysłodawcą akcji jest pani Małgorzata Wodyk. W tegorocznym szkoleniu, w imieniu głuszyckich władz samorządowych brała udział pani Wiesława Moździerz – sekretarz Urzędu Gminy Głuszyca.

W fachowej nauce towarzyszył im ratownik medyczny - p. Wojciech Pasek, który pokazywał, jak prawidłowo ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej i jak przeprowadzić resuscytację. Uczniowie klasy III, którzy szkolą się w udzielaniu pierwszej pomocy systematycznie trzy lata, pod okiem p. Wojtka przeszli egzamin praktyczny i otrzymali Certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.

Nasi uczniowie to mali ratownicy, ale ćwiczeń w tym zakresie nigdy dosyć, więc to szkolenie na pewno nie jest ostatnie.

Panu Wojtkowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowny udział w szkoleniu.