Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

• Do wakacji: -2 dni

UCZYMY SIĘ RATOWAĆ

Umiejętność udzialania pierwszej pomocy, wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia i wypadku potrzebna jest każdemu człowiekowi. Nawet najmlodsze dzieci mogą nauczyć się podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej i numerów alarmowaych. O tę istotną umiejętność dla dzieci zadbała pani Małgorzata Wodyk, wychhowawczyni klasy I.

Dzieci z klasy I uczestniczyły w niecodziennych zajęciach. Uczyły się, jak ratować innych, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Po zajęciach doskonale wiedzą, jak prawidłowo przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia, sprawdzić oddech u osoby poszkodowanej, potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i wiedzą, kiedy stosuje się taką pozycję. Wiedzą także, w jaki sposób należy wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową. W nauce pomagał im ratownik medyczny – p. Wojciech Pasek.

Panie Wojtku – dziękujemy!