Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

• Do wakacji: -2 dni

Sukcesy w Konkursie Poezji Religijno - Patriotycznej

W piątek 9 czerwca w Centrum Kultury w Głuszycy, odbył się już VII Konkurs Poezji Religijno - Patriotycznej im. Oli Wróblewskiej, którego organizatorami są Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Parafia Chrystusa Króla w Głuszycy. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Burmistrz Głuszycy – Roman Głód.

Dzieci i młodzież deklamowała utwory takich twórców jak: Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert, Janina Snopek – Stefaniak, Antoni Słonimski i wielu innych znanych i cenionych artystów. Zmagania oceniało troje członków jury: Pan Stanisław Michalik, Pani Małgorzata Lisiewicz, Pani Bożena Waliszewska.

Nasi uczniowie z klasy czwartej: Marta Pąklak oraz Jacek Sakowicz umilili przebieg konkursu swoją grą na pianinie.

Miło jest nam poinformować, że w obu kategoriach: klasy I- III oraz klasy IV - VI , nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca.Śmiech

fot. użyczone: CKMBP Głuszyca

Nasi zwycięzcy:
Kategoria Szkoły Podstawowe klasy I-III
I miejsce : Aleksandra Harasimowicz kl. III SP. 2 Głuszyca – utwór „Polska” Antoniego Słonimskiego

Kategoria Szkoły Podstawowe klas IV-VI
I miejsce: Szymon Kwiatkowski kl. VI SP.2 Głuszyca – utwór „Ojczyzna” Marii Konopnickiej

Wyróżnienie w kategorii dzieci młodszych otrzymała uczennica klasy II b , Lena Szermer z wierszem "Moja mała Ojczyzna" Joanny Białobrzeskiej

Składamy wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu. Jesteście wielcy! Śmiech