Poniedziałek, 2018-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody

Konkurs przyrodniczy EKOFAN

W roku szkolnym 2016/17 nasz coroczny, międzyszkolny konkurs przyrodniczy EKOFAN obchodzi XVI rocznicę powstania. Od początku jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest nauczyciel przyrody Katarzyna Wójcik. Przez wszystkie lata, do dziś, konkurs cieszy się zainteresowaniem ze strony  wielu zapraszanych szkół. W tym roku pomocą w organizacji konkursu służyła nauczycielka matematyki Ewa Piątek.

Każdego roku oprócz części naukowej organizujemy słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, który służy integracji uczniów i uprzyjemnieniu im pobytu w naszej szkole. Opiekunowie mają  okazję na wymianę doświadczeń. Można śmiało powiedzieć, że konkurs przyrodniczy "Ekofan" wypracował swoją tradycję i wierne grono uczestników.

Tegoroczny "Ekofan" odbył sie w dniu 19 maja. Gościliśmy uczniów klas IV, V i VI z następujących szkół: SP nr 2 w Głuszycy, PSP nr 28 z Wałbrzycha, SP z Jedliny Zdrój, SP z Jugowic oraz SP nr 3 z Głuszycy.

W I etapie konkursu uczestnicy pisali test indywidualny składający się z 30 pytań zamkniętych.

W II etapie uczestnicy pracowali drużynowo. Uczniowie klas: IV, V, VI tej samej szkoły stanowili zespół, który wspólnie pracował na punkty dla szkoły.

Po podsumowaniu wszystkich punktów danej szkoły zdobytych indywidualnie oraz punktów zdobytych zespołowo w II etapie, wyłoniono zwycięską szkołę, która otrzymała puchar Ekofana. W tym roku była to Szkoła Podstawowa nr 3 z Głuszycy.

W konkursie indywidualnym wyłoniono następujących zwycięzców:

W kategorii klas IV:

I miejsce - Michał Fesyk - SP nr 3 z Głuszycy,

II miejsce -Wiktoria Malinowska - SP z Jedliny Zdrój,

III miejsce - Mateusz Loda - SP z Jugowic.

W kategorii klas V:

I miejsce -Amelia Tomczyk - SP z Jedliny Zdrój,

II miejsce -Amelia Sabadach-SP nr 3 z Głuszycy,

III miejsce -Lena Nowacka-SP nr 28 z Wałbrzycha.

W kategorii klas VI:

I miejsce - Adam Woźniak - SP nr 3 z Głuszycy,

II miejsce - Bartłomiej Nackowski - SP w Jedlinie Zdroju,

III miejsce - Kacper Szwedo - SP nr 28 z Wałbrzycha.

Dzięki wsparciu Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy oraz  Burmistrza Miasta Głuszyca, każdego roku zapewniamy naszym uczestnikom miłą atmosferę, nagrody, dyplomy i upominki pocieszenia.