Niedziela, 2018-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Jesteś tutaj: Start / KONKURSY / ŁAMIGŁÓWKA 2017

ŁAMIGŁÓWKA 2017

Szkoła Podstawowa nr 2 w dniu 4 maja b.r. z wielką radością powitała przedstawicieli 6 szkół z naszego powiatu na konkursie matematycznym.

Coroczny, międzygminny  konkurs matematyczny "ŁAMIGŁÓWKA" jest od wielu lat tradycją "dwójki". Biorą w nim udział uzdolnieni matematycznie uczniowie klas szóstych. W tym roku głównymi organizatorkami konkursu były panie Ewa Piątek i Katarzyna Wójcik. W obsługę konkursu aktywnie zaangażowali się uczniowie klasy szóstej. Po raz kolejny sponsorem nagród i honorowym patronem konkursu był Burmistrz Miasta Głuszyca, Roman Głód.

W międzygminnym konkursie matematycznym ŁAMIGŁÓWKA 2017 wzięło udział 6 szkół – SP 2 Głuszyca, SP 3 Głuszyca, SP 28 Wałbrzych, SP 6 Wałbrzych, SP Mieroszów, MSP JedlinaZdrój, SP Kowalowa.

W rozgrywkach indywidualnych najlepszy okazał się Marceli Błaszczyk z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie Zdroju, II miejsce zdobył Krzysztof Żałobka z PSP na 28 w Wałbrzychu, a III miejsce zdobył Kacper Woszczek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie.

W rozgrywkach grupowych I miejsce i puchar dla najlepszej szkoły zdobyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu.

Składamy podziękowania burmistrzowi Romanowi Głodowi za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a wszystkim opiekunom dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie uczniów do "Łamigłówki". Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.  Śmiech