Narodowe Czytanie Przedwiośnia

W dniu 8 września w sali głuszyckiego Centrum Kultury odbyło się VII Narodowe Czytanie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie "Zemsty" Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego . Rokrocznie w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w prowincjonalnych bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury czytane są fragmenty dzieł wielkich pisarzy polskich.

W tym roku podczas spotkań w ramach akcji czytano dzieło Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

W związku z tym, że we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomoc Dziecku realizujemy projekt pt.dofinan ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a jednym z celów tego projektu był udział społeczności lokalnej, w tym dzieci w Narodowym Czytaniu, dlatego chętnie włączyliśmy się w tę akcję. Dziękujemy uczniom za udział w przedsięwzięciu i piękną interpretację fragmentu dzieła Stefana Żeromskiego.