TRWA PROJEKT ŁĄCZĄCY POKOLENIA - WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Relacja z działań podjętych w ramach projektu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE dofinasowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po raz kolejny dobra współpraca Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy ze Stowarzyszeniem Pomoc Dziecku przyniosła korzyści. Projekt pod nazwa "Wychowanie przez czytanie" otrzymał dotację  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 5 tys zł. Zgodnie z założeniami projektu, podejmowane są rózne działania.

Głównym założeniem projektu jest popularyzowanie czytelnictwa na terenie naszej gminy, integrowanie społeczności szkolnej z lokalną oraz utrwalanie tozsamości kulturowej i narodowej. W ramach realizacji projektu przewidujemy szereg działań: poznawanie współczesnych autorów bajek i i wierszy dla dzieci, wspólne czytanie książek przez dzieci i wolontariuszy. Projekt zakłada powstanie Klubu Czytelnika. Cieszy nas fakt zakupu nowości książkowych, które wzbudzają zainteresowanie i chęć czytania przez dzieci.