Piątek, 2018-09-21

Imieniny: Darii, Mateusza

Każdy może zostać wolontariuszem

Czym jest wolontariat, komu może pomagać nawet najmłodszy uczeń, na czym polega i co daje praca wolontariusza? Tego wszystkiego uczniowie dowiedzieli się podczas spotkania z wolontariuszką i pracownikiem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

W dniu 28 02 18 r. gościła w naszej szkole pani Kornelia Szymańska koordynatorka wolontariatu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, ktora przeprowadziła pogadanki dla uczniów z klas młodszych i starszych.
Rozmowa z uczniami, oraz filmy przedstawiające małych pacjentów hospicjum ukazały uczniom, jak ważna i potrzebna jest pomoc dzieciom chorym. Wolontariuszka  zachęcala do angażowania się w pomoc wszystkim tego potrzebujacym. Rozmawiała z uczniami o umiejetnosci dostrzegania ich dookoła nas. Podkreślić należy że nasi uczniowie chętnie sluchali i aktywnie brali udział w spotkaniu wykazując się dużą znajomością tematu.

Wiosną nasza szkola wraz z fundacją wezmie udzial w akcji "Pola Nadziei",  której celem jest zbiorka pieniędzy na rzecz potrzebujących, poprzez rozprowadzanie wyhodowanych żonkili lub kwiatów wykonywanych przez wolontariuszy.