Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Statystyki

  • Odwiedziny: 586188
  • Do końca roku: 14 dni
  • Do wakacji: 186 dni

Każdy może zostać wolontariuszem

Czym jest wolontariat, komu może pomagać nawet najmłodszy uczeń, na czym polega i co daje praca wolontariusza? Tego wszystkiego uczniowie dowiedzieli się podczas spotkania z wolontariuszką i pracownikiem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
 
 
 
W dniu 28 02 18 r. gościła w naszej szkole pani Kornelia Szymańska koordynatorka wolontariatu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, ktora przeprowadziła pogadanki dla uczniów z klas młodszych i starszych.
Rozmowa z uczniami, oraz filmy przedstawiające małych pacjentów hospicjum ukazały uczniom, jak ważna i potrzebna jest pomoc dzieciom chorym. Wolontariuszka  zachęcala do angażowania się w pomoc wszystkim tego potrzebujacym. Rozmawiała z uczniami o umiejetnosci dostrzegania ich dookoła nas. Podkreślić należy że nasi uczniowie chętnie sluchali i aktywnie brali udział w spotkaniu wykazując się dużą znajomością tematu.
 
Wiosną nasza szkola wraz z fundacją wezmie udzial w akcji "Pola Nadziei",  której celem jest zbiorka pieniędzy na rzecz potrzebujących, poprzez rozprowadzanie wyhodowanych żonkili lub kwiatów wykonywanych przez wolontariuszy.
 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie