Poniedziałek, 2018-02-19

Imieniny: Bettiny, Konrada

BAL KARNAWAŁOWY RAZEM Z BABCIĄ I DZIADKIEM

Niech żyje bal! Niechaj żyją nasze kochane babcie i dziadkowie!

Pod takimi hasłami w dniu 1 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowany został wielki bal karnawałowy połączony z uroczystością Dnia Babci i Dziadka.

Do tej pory, zwykle na naszych zabawach bawiły się dzieci oraz ich rodzice. Czemu do wspólnej zabawy nie zaprosić starszego pokolenia, które w pamięci ma wielkie bale, a i z przytupem potrafi pląsać doskonale!? Pomysł wypadł wspaniale, a frekwencja babć i dziadków oraz rodziców, ich dobry humor i werwa do zabawy niesamowicie pozytywnie zaskoczyła wszystkich.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy, pani Aneta Musik witając drogich gości i dziękując im za liczne przybycie, wygłosiła: „ Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i 22 stycznia Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To co dzień ich pociechy potrzebują od nich wsparcia. Babcia i dziadek to ukochane osoby, które tak naprawdę nigdy się nie gniewają, a swoje wnuczęta zazwyczaj rozpieszczają. To oni dają im smakołyki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w ich małych główkach”.

Po życzeniach zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt rozpoczął się wielopokoleniowy bal, bo i rodziców nie zabrakło. Najwięcej radości sprawiały występy najmłodszych, wspólne tańce oraz konkursy. Uśmiech i dobry nastrój widać na fotografiach do których obejrzenia zapraszamy. Gorące podziękowania dla wszystkich organizatorów balu, dla prowadzących zabawę pani Ani Sikorskiej, Kamili Wodyk oraz nieodzownych pomocników z klasy VII Dawida Okulskiego i Laury Pakowskiej. Śmiech Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawęŚmiech