Czwartek, 2018-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny

W świątecznym nastroju

Czar Bożego Narodzenia zagościł w Szkole Podstawowej nr 2 już od połowy grudnia, kiedy to rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjno-wychowawczego dla klas starszych,

zatytułowanego „W świątecznym nastroju”.

Projekt przeprowadzany jest corocznie w klasach starszych od kilku lat w naszej szkole.

Każda z klas dostaje różnorodne zadania tematycznie związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Prace wykonywane są w kilkuosobowych zespołach oraz indywidualnie na lekcjach plastyki, muzyki, techniki, j. polskiego, j. angielskiego i religii.

Tak było i w tym roku szkolnym. Świąteczny nastrój zagościł u nas już od połowy grudnia, kiedy to rozpoczęliśmy realizację projektu. W tym roku nowym zadaniem w ramach projektu było przygotowanie kolędy lub piosenki świątecznej przez każdą z klas. Wszystkie oddziały wywiązały się z tego zadania wzorowo!

Uroczysta prezentacja poszczególnych zadań projektowych odbyła się w dniu 21 grudnia. Każda z grup klas IV-VI zaprezentowała swoje dzieła. Pisane wspólnie, a potem dekorowane opowiadania, listy, wiersze o tematyce świątecznej, stroiki i kartki świąteczne- to wytwory działań uczniów. Oprócz ukazania polskich tradycji i świątecznego nastroju, uczniowie uczyli się wzajemnej współpracy, grupowego działania i sztuki prezentacji.

Wystawa prac uczniów wprowadziła nas w prawdziwie świąteczny nastrój.  Spośród prac indywidualnych nagrodzono kartki w wykonaniu Mileny Smusz - I miejsce, Karoliny Pąklak - II miejsce oraz Marty Pąklak - III miejsce. Serdeczne Gratulacje i podziękowania za świetną pracę  dla wszystkich uczestników projektu.